Co to w ogóle jest potencjał?

Co to w ogóle jest potencjał?

Długo szukałam konkretnej odpowiedzi. W skrócie można by powiedzieć, że to szczególne predyspozycje danej osoby jakie wykorzystuje codziennie w pracy, domu, życiu towarzyskim etc.

B. Tracy twierdzi, że:
potencjał=(cechy wrodzone+cechy nabyte) x postawa pozytywna.

Jest wiele artykułów, w których zachęca się do rozwijania swojego potencjału. Moim zdaniem zwrot UWOLNIJ czy URZECZYWISTNIJ swój potencjał jest tu bardziej na miejscu niż ROZWIJAJ. Chociażby z tego powodu, że on w nas jest, drzemie gdzieś w środku i czeka, żeby się wydostać, urzeczywistnić. On czeka abyś go uwolnił.

Jeśli zaglądasz na blogi takie jak ten, to zapewne należysz do osób, które usłyszały : “marnujesz się”, “stać cię na więcej” itd. Jeśli tak było to znaczy, że ktoś zauważył, że żyjesz poniżej swoich możliwości. Czyli dostrzegł w Tobie coś czego Ty sam nie widzisz.

Może było tak, że sam poczułeś, że możesz poprawić coś w swoim życiu, polepszyć jego jakość i nie wiesz od czego zacząć.
Denerwuje Cię fakt, że Twoje życie od dawna stoi w miejscu. Wkradł się marazm, rutyna, zmęczenie i to przekonanie, że lepiej już nie będzie i trzeba się pogodzić z tym co jest. Zaakceptować to co oferuje nam życie i dotrwać do emerytury. Takie myślenie nie uwolni potencjału jaki w TOBIE drzemie.

Zakładam, że nie chcesz wegetować, że jakaś część Ciebie buntuje się przeciwko takiej postawie.

I bardzo dobrze!

To znak, że przyszedł czas na zmianę.
Zmianę na lepsze!

W tym blogu chcę Ci zaprezentować sposoby na osiągnięcie celu jakim jest UWOLNIENIE SWOJEGO POTENCJAŁU a wraz z nim POPRAWA JAKOŚCI SWOJEGO ŻYCIA!

2 Komentarze

  • […] Będziesz miał nowy przedmiot. Może mniej awaryjny, lepszej marki itd. Na jak długo będzie lepiej? Do pierwszej awarii, stłuczki dopóki nie pojawi się myśl, że można mieć jeszcze lepsze auto? Ani to wielkie osiągnięcie ani stała zmiana prowadząca do poprawy jakości Twojego życia. A już na pewno nie uwolni Twojego potencjału. […]

Dodaj komentarz